
Fagstoff
Hold deg oppdatert
Her finner du artikler, foredrag, blogginnlegg og fagbøker om kommunikasjon. Velg kategorien du vil lære mer om.


Video
Digital panelsamtale: Er det forsvarlig for norske virksomheter å være på Facebook?
Datatilsynet la onsdag 22. september frem en intern rapport hvor det kommer frem at de ikke skal være på Facebook, på grunn av en risikovurdering knyttet til personvern og personopplysninger. Hva betyr dette for andre virksomheter på Facebook?
Politiske annonser på Facebook
Politisk kommunikasjon på Facebook målrettes, segmenteres og skreddersys i Facebook-annonser. Hvor bra fungerer det og hva er fallgruvene? Bente Kalsnes er førsteamanuensis i kommunikasjon, Høyskolen Kristiania, og forsker på politisk kommunikasjon i sosiale medier.
Hva er fremtidens kommunikatører opptatt av?
Foredragsholder: Iben Bergstrøm og Morten William Knudsen Hva kreves av fremtidens kommunikatører – og hva er de opptatt av? På Høstseminaret kommer Iben Bergstrøm, som underviser i digital markedsføring, og Morten William Knudsen, høyskolelektor som underviser i markedskommunikasjon og identitet og merkevarebygging. De skal snakke om hva som kreves av kommunikasjonsstudenten som går ut i den nye digitale verden.
PR-prat
Fagbøker
Inga Strümke forsker på kunstig intelligens. Her forklarer hun hvordan KI fungerer – fra algoritmenes påvirkning på hver enkelt til intelligente dataprogrammers funksjon i samfunnet.

Hvordan bruke språket best mulig for å guide folk på nett-sider og i apper? Her lærer du å kombinere skrivehåndverket med designmetodikk.

Det er sjeldan eg har vore så ambivalent til ei bok. På den eine sida har forfattar Astrid Valen-Utvik stålkontroll på korleis ein skaper verdi for eit føretak i sosiale media. På den andre sida burde forlaget tatt minst to rundar til med manus.
Les anmeldelse av boken
Med økte krav til virksomhetenes åpenhet og synlighet blir leder kommunikasjon i sosiale medier viktig. Her får du case og intervjuer med fremtredende danske ledere om deres bruk av sosiale medier.
