Skip header

Ny styreleder i Kommunikasjonsforeningen

Nils Petter Strømmen er valgt som Kommunikasjonsforeningens nye styreleder. -Jeg ser fram til å jobbe med å synliggjøre verdien av godt kommunikasjonsarbeid sammen med resten av det nye styret, sier Strømmen. Han jobber til daglig som seniorkonsulent i TNS Gallup.

Tekst: KOMMUNIKASJONSFORENINGEN   |  Foto: KOMMUNIKASJONSFORENINGEN
Publisert: 8. april 2013

Ved hjelp av kunnskap og innsikt skal han og det nye styret styrke og posisjonere kommunikasjonsfaget.

- I morgen legges den ferske forskningsrapporten om kommunikasjonsrådgiveres innflytelse i arbeids- og samfunnslivet frem, og vi vil umiddelbart starte arbeidet med å formidle og diskutere disse resultatene, forteller Strømmen

nils petter strømmen foto bård gudim
Nils Petter Strømmen er ny styreleder i Kommunikasjonsforeningen. Foto: Bård Gudim

Mer åpenhet

Åpenhet står sentralt i det nye styrets arbeid.

-Vi skal fortsette arbeidet med å skape et åpnere samfunn. Landsmøtet har vedtatt at Kommunikasjonsforeningen skal være en pådriver for et norsk lobbyregister. Til høsten vil vi dele ut den første Åpenhetsprisen i Kommunikasjonsforeningens historie, forteller Strømmen.

Nils Petter Strømmen har åtte års styreerfaring fra lokallaget i Oslo og Akershus, de siste fire som leder. I løpet av de årene Strømmen har vært aktiv har lokallaget vært i kraftig vekst både når det gjelder antall medlemmer, antall arrangementer og antall deltakere på arrangementene.

Gro Elin Hansen er valgt som nestleder. Dette er hennes tredje periode i sentralstyret. Gro Elin Hansen er leder for avdeling for internkommunikasjon i Hydro.

Vi skal fortsette arbeidet med å skape et åpnere samfunn.
Nils Petter Strømmen

I tillegg til leder- og nestledervervet er følgende kandidater valgt inn til sentralstyret:

  • Unni Strømstad, nordisk markedsdirektør, Eniro
  • Cathrina de Lange, informasjonsrådgiver, Nedre Eiker kommune,
  • Inger Lise Aarrestad Rettedal, leder samfunns- og myndighetskontakt, Statoil
  • Jens Standal Groven, Høgskolelektor, Høgskolen i Volda
  • Shabana Rehman, informasjonsleder, Nettverk for likestilling, integrering og mangfold (LIM)
  • Varamedlem: Gunn Janne Myrseth, kommunikasjonssjef, Christian Michelsen Research
  • Varamedlem Øystein Bonvik, Eier og rådgiver Mereris

Relaterte temaer

Siste saker

Har du lest disse sakene?

Les Mer on – Tenk som en toppsjef
Toppleder-kommunikasjon
For medlemmer
Thomas-Midteide-1
– Tenk som en toppsjef –>

Kommunikasjonsdirektør i Telenor, Thomas Midteide (51), har jobbet tett på fire av Norges mest markante toppledere.

Les Mer on Å selge uten å selge
Markedskommunikasjon
For medlemmer
Vinmonopolet Illu 2
Å selge uten å selge –>

— Vi skal øke kunnskapen om alkohol, ikke forbruket, sier Kristin Welle-Strand, leder for kommunikasjon i Vinmonopolet.

Les Mer on Slik ble Slakter-Tore (49) en SoMe hit
Digitale kanaler
For medlemmer
Spar Brokelandsheia
Slik ble Slakter-Tore (49) en SoMe hit –>

Eurospar er en helt vanlig dagligvarebutikk, bortsett fra at de har 130.000 følgere på Facebook.