Skip header

Ny styreleder i Kommunikasjonsforeningen

Nils Petter Strømmen er valgt som Kommunikasjonsforeningens nye styreleder. -Jeg ser fram til å jobbe med å synliggjøre verdien av godt kommunikasjonsarbeid sammen med resten av det nye styret, sier Strømmen. Han jobber til daglig som seniorkonsulent i TNS Gallup.

Tekst: KOMMUNIKASJONSFORENINGEN   |  Foto: KOMMUNIKASJONSFORENINGEN
Publisert: 8. april 2013

Ved hjelp av kunnskap og innsikt skal han og det nye styret styrke og posisjonere kommunikasjonsfaget.

- I morgen legges den ferske forskningsrapporten om kommunikasjonsrådgiveres innflytelse i arbeids- og samfunnslivet frem, og vi vil umiddelbart starte arbeidet med å formidle og diskutere disse resultatene, forteller Strømmen

nils petter strømmen foto bård gudim
Nils Petter Strømmen er ny styreleder i Kommunikasjonsforeningen. Foto: Bård Gudim

Mer åpenhet

Åpenhet står sentralt i det nye styrets arbeid.

-Vi skal fortsette arbeidet med å skape et åpnere samfunn. Landsmøtet har vedtatt at Kommunikasjonsforeningen skal være en pådriver for et norsk lobbyregister. Til høsten vil vi dele ut den første Åpenhetsprisen i Kommunikasjonsforeningens historie, forteller Strømmen.

Nils Petter Strømmen har åtte års styreerfaring fra lokallaget i Oslo og Akershus, de siste fire som leder. I løpet av de årene Strømmen har vært aktiv har lokallaget vært i kraftig vekst både når det gjelder antall medlemmer, antall arrangementer og antall deltakere på arrangementene.

Gro Elin Hansen er valgt som nestleder. Dette er hennes tredje periode i sentralstyret. Gro Elin Hansen er leder for avdeling for internkommunikasjon i Hydro.

Vi skal fortsette arbeidet med å skape et åpnere samfunn.
Nils Petter Strømmen

I tillegg til leder- og nestledervervet er følgende kandidater valgt inn til sentralstyret:

  • Unni Strømstad, nordisk markedsdirektør, Eniro
  • Cathrina de Lange, informasjonsrådgiver, Nedre Eiker kommune,
  • Inger Lise Aarrestad Rettedal, leder samfunns- og myndighetskontakt, Statoil
  • Jens Standal Groven, Høgskolelektor, Høgskolen i Volda
  • Shabana Rehman, informasjonsleder, Nettverk for likestilling, integrering og mangfold (LIM)
  • Varamedlem: Gunn Janne Myrseth, kommunikasjonssjef, Christian Michelsen Research
  • Varamedlem Øystein Bonvik, Eier og rådgiver Mereris

Relaterte temaer

Siste saker

Har du lest disse sakene?

Les Mer on En EKTE askeladd
Tillit og omdømme
For medlemmer
Røros meieriet
En EKTE askeladd –>

Alt Rørosmeieriet foretar seg handler om å være tro mot en identitet. Slikt blir det omdømmeboost av.

Les Mer on Cato var Ernas Høyre-hånd
Toppleder-kommunikasjon
For medlemmer
Cato var Ernas Høyre-hånd –>

I 10 år var Cato Husabø Fossen en hardtslående journalist. Først da han opplevde en skandale fra innsiden, forstod han hvor tøft flomlyset kan være.

Les Mer on Solfrids metode
Språk og retorikk
For medlemmer
Solfrid Flateby 3
Solfrids metode –>

Solfrid Flateby gikk fra å fronte superkjente virksomheter til å selge én eneste merkevare. Den heter Solfrid Flateby.