Skip header
Strategi og måling

Vårens kurs 2018: GDPR, måling og åpenhet

Den nye personvernloven, måling og evaluering, endringskommunikasjon og podkast er sentrale emner i vårens kurskalender.

Tekst: KOMMUNIKASJONSFORENINGEN   |  Foto: BÅRD GUDIM
Publisert: 16. januar 2018

Det nye kurset «GDPR for kommunikatører – dette må du kunne» gir innsikt i hvordan du best kan rigge kommunikasjonsavdelingen for å møte de nye kravene til personvern som innføres neste år.

- Behovet for å styrke kompetansen om den nye personvernloven og hva den vil si for kommunikatører er viktig og noe medlemmene våre etterspør, sier Ståle T. Vollan (bildet). Han er leder for Fagrådet for kompetanse, som har ansvar for Kommunikasjonsforeningens kurstilbud.

Blant vårens nye kurs er også «Bygg merkevare med podkast» der du kan lære av en av de fremste på feltet hvordan du gjør nettopp det. Robert Shaw er produsent for en rekke podkaster og står bak Inkubatoren, en podkast for gründere hvor Shaw også er programleder.

Se hele kurskalenderen her.

Vårens kurskalender byr også på populære kurs som «Årsrapporten – mer enn en pliktøvelse», «Lær å lage video med mobil», «Planlegging, måling og evaluering av kommunikasjon», «Skriv som en gud», «Endringskommunikasjon – avgjørende for effektiv omstilling» og «Når journalisten ber om innsyn».

- Kommunikasjonsforeningen fortsetter det langsiktige arbeidet med økt bevissthet rundt åpenhet, samtidig som medlemmene våre stadig skal levere på måling og digitalisering. Vårens kurstilbud gjenspeiler derfor dette, sier Vollan.

Fagrådet har ansvar for Kommunikasjonsforeningens kurs- og kompetansetilbud. Kursporteføljen skal gjenspeile fagets utvikling og er utviklet for å gi et bredt tilbud til medlemmene.

+ Del

Siste saker

Har du lest disse sakene?

Les Mer on En helt syk flytteplan
Internkommunikasjon
For medlemmer
Bilde av kolonne med ambulanser som flytter pasienter til nye Drammen sykehus.
En helt syk flytteplan –>

Sykehuset Drammen flyttet 4000 medarbeidere og pasienter på ett døgn.

Les Mer on Hvem vinner Gullpollen i år?
I bildet fra venstre: Andreas R K Jacobsen (EY), Ole Henrik Stubberud (Geelmuyden Kiese), Kristina Tangeraas Skogen (NoA Anorak), Anne-Lise Mørch von der Fehr (Kommunikasjonsforeningen), Vibeke Lewin (Zynk), Johanne Akerø (Abelia) Susanne Lende (Demokratiuka), Snorre Martinsen (Bureau). Nina Gade Tenvik (Kampanje Media), Øistein Mjærum (DSB) og Fritjof Angel Nerby (EY) var ikke tilstede når bildet ble tatt.
Hvem vinner Gullpollen i år? –>

En jury bestående av ti fagfolk fra ulike miljøer skal dele ut årets Gullpollen under Arendalsuka. De gleder seg til jobben.

Les Mer on Fredagsstafetten med Stian Sande
Portrett av Stian Sande.
Fredagsstafetten med Stian Sande –>

Hver uke blir vi kjent med et nytt kommunikasjonsfjes, denne uken har vi snakket med Stian Sande i Statkraft.