Skip header
Oversiktsbilde av publikum i salen fra Kommunikasjonsdagen 2019.

Kommunikasjonsdagen 2020

  • Torsdag 05. mars 2020 kl. 09:00 - 16:00
  • Clarion Hotel The Hub, Biskop Gunnerus' gate 3, 0106 Oslo
  • Pris: 3 600 kr for medlem, 5 800 kr for ikke-medlem

Må vi henge med på alt?

Endringene skjer raskere enn noensinne, og kommunikatører må følge med. Hva skal man prioritere og hvordan kan man vise sin egen verdi i organisasjonen? Må man teste alle nye kanaler og hoppe på hver eneste nye mulighet? På Kommunikasjonsdagen 2020 skal vi grave i nettopp dette.

I løpet av dagen ser vi nærmere på politisk kommunikasjon anno 2020, brukersentrering, samfunnsansvar og ikke minst skal vi gå tilbake til det grunnleggende: godt innhold, formidling og evnen til å skape endring.

Sikre deg plass og begynn å se frem til 5. mars. Da samles 500 kommunikatører midt i Oslo sentrum, på The Hub, for å mingle, lære og få ny inspirasjon.

Grupperabatt:

Er dere tre eller flere kollegaer fra samme arbeidssted får dere 15 % rabatt på alle billettene. Samlet påmelding kan sendes til post@kommunikasjon.no, husk å oppgi fakturaadresse og merking av fellesfaktura. Tilbudet gjelder bare for medlemmer av Kommunikasjonsforeningen.

Informasjon om påmelding og avmelding finner du her.

Program

Tid
Foredrag
Sted
08:00
Registrering
09:00
Åpning
10:00
Pause
11:40
Lunsj i restauranten
14:00
Pause
16:15
Faglig program slutt

Se foredrag fra tidligere Kommunikasjonsdager

Faglig frokost: Slik forbereder vi oss på krig
For medlemmer

Krig i Ukraina, trusler fra USA – og mellom dem står Norge. Hvordan bidrar kommunikasjon til beredskap, og hvordan skal vi forberede oss på krig? 2026 er Totalforsvarsåret. Hvilken rolle spiller vi som jobber med kommunikasjon i beredskapen? Kommunikasjon en kritisk samfunnsfunksjon i vårt totalforsvar, og det gjelder å være i forkant. Den geopolitiske situasjonen er nå svært presset fra både øst og vest. Vi er ikke forberedt på det verste dersom kommunikasjon bare skal komme inn når krisen er faktum. Geir Arne Bore er kommunikasjonssjef i Norges Røde Kors og har lang erfaring fra kommunikasjon i alvorlige kriser. Morten Harangen er pressesjef i Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap (DSB) og en av nøkkelpersonene i prosjektet Totalforsvarsåret. Programleder er som vanlig Anne-Lise Mørch von der Fehr, daglig leder i Kommunikasjonsforeningen.

Faglig frokost: Slik bruker du humor uten å havne i trøbbel
For medlemmer

Er humor god kommunikasjon, eller skal vi helst holde oss seriøse? Når er det best å være morsom, og når skal vi la være? Hva kan vi tøyse med og hvor går grensene? I denne utgaven av faglig frokost møter vi to eksperter på humor – en forsker og en kreatør. Lars Joachim Grimstad er kreativ leder i TRY, og bruker ofte humor i kampanjer på vegne av sine kunder. Kai Hanno Schwind er førsteamanuensis ved Høyskolen Kristiania og har forsket på humor som virkemiddel i kommunikasjon. Programleder er som vanlig Anne-Lise Mørch von der Fehr, daglig leder i Kommunikasjonsforeningen