Skip header
Internkommunikasjon

Rogaland: Frokostmøte - Hvordan lykkes med intranett

  • Tirsdag 16. sep. 2025 kl. 09:00 - 10:30
  • Universitetet i Stavanger, EAL H-007, Ellen og Axel Lunds Hus, Kjell Arholms gate 39, 4021 Stavanger
  • Pris: Gratis for medlem, 450 kr for ikke-medlem
Hvordan lykkes med intranett? VB Gruppen og Bouvet deler sine erfaringer

For mange virksomheter er intranettet selve navet i internkommunikasjonen, men hva skal til for at hele organisasjonen bruker det aktivt? Hvordan sikrer du at det både er nyttig, relevant og skaper fellesskap, uansett hvor folk jobber?

På dette arrangementet får du høre hvordan VB Gruppen, et nyetablert og landsdekkende rørleggerkonsern med nærmere 2000 ansatte, har bygd et intranett som binder organisasjonen sammen. Gjennom strategisk bruk av Microsoft Viva Engage, Viva Connections og Teams har de etablert en kommunikasjonsplattform som samler alle ansatte på ett sted.

Markeds og kommunikasjonssjef Henriette Gill har sammen med Andreas Vikøren, digital kommunikasjonsrådgiver, ledet det omfattende arbeidet med å styrke internkommunikasjonen i VB Gruppen. De deler hvordan de har fått med seg hele organisasjonen, hvilke valg de har tatt underveis og hva de har lært om å bygge kultur og fellesskap i en større virksomhet.

IT-spesialistene Stian Lima og Aleksander Aalen fra Bouvet deler erfaringer og tips, både fra samarbeidet deres med VB og fra andre kundeprosjekter. De har begge ekspertise innen Microsoft 365 og Power Platform og hvordan man kan forbedre samhandling blant annet gjennom Teams, Copilot og Sharepoint. Samlingen tar utgangspunkt i SharePoint, men gir innsikt uansett hvilken plattform du bruker.

Arrangementet innledes av Janne Tjensvoll Stangeland, universitetslektor i kommunikasjon og studieprogramleder for årsstudiet i kommunikasjon ved Universitetet i Stavanger. Hun vil blant annet fortelle om hvordan hun underviser i internkommunikasjon, og hva hun mener er nøkkelen til å lykkes med intranettet som kanal for både kommunikasjon og kulturbygging.

Konferansier er Marie Kulander Knudsen, som er fagleder for kommunikasjon og arrangementer ved Universitetsbiblioteket i Stavanger.

Du finner oss her

Servering: Kaffe, te og snacks

Priser og påmelding

Kommende kurs

Digitale kanaler
4. september 2025
Nettkurs: Kanalvalg på nett
Teams
Digitale kanaler
11. september 2025
Nettkurs: Strategisk analyse av sosiale medier
Teams
Flere kurs