KURS 24.05.2012
WordPress for kommunikatører
WordPress er publiseringsverktøyet som lett kan gjøre deg og din virksomhet bedre kjent. WordPress er i dag verdens mest brukte plattform for publisering av innhold på nettet. På dette kurset vil du få gode tips til hvordan du best kan bruke WordPress i det daglige informasjonsarbeidet. Vi lar deg bli kjent med WordPress fra innsiden slik at du kan sette opp og enkelt administrere din egen nettside eller blogg.
Sentrale emner:
- Installere og sette opp WordPress på server
- Tekniske tilpasninger
- Dashboard (publiseringsvinduet)
- Hvordan finne gode maler
- Interaksjonsdesign
- Optimalisere nettstedet ditt for Google
- Distribusjon av stoff til Facebook, Twitter og LinkedIn osv.
Målgruppe:
Kurset passer for kommunikatører som jobber med digital kommunikasjon. Alle som vil formidle sitt budskap på en enklere måte enn via tradisjonelle eller spesialtilpassede publiseringssystemer.
Kursledere:
Trond Heggelund
Trond Heggelund er nettredaktør i Mobizmag.no og driver også selskapet TrondHeggelund.no, som jobber med web coaching for næringslivet og privatpersoner.
Gaute Holmin
Gaute Holmin jobber som konsulent i IT-selskapet Steria, og er også fagredaktør og teknisk blogger i Mobizmag.no.
| Dato: | 24.05.2012 |
|---|---|
| Påmeldingsfrist: | 22.05.2012 |
| Sted: | Kommunikasjonsforeningens lokaler, Kongens gate 31, Oslo |
| Pris: | Medlemmer: NOK 3900,- / Andre: NOK 5400,- |
| Maks antall deltagere: | 14 |
| Vilkår for påmelding: | Praktisk informasjon |

