Kommunikasjon.no

Bli medlem

Ønsker du å bli medlem i Kommunikasjonsforeningen?

Stipend til studenter

Masteroppgaver knyttet til PR- og kommunikasjonsfaget.

Høstseminaret 2010

Trondheim 20. -22. oktober
Tema: Grenseløst

Målrettet annonsering

Stillingsannonse, bransjeguide og fagbladet Kommunikasjon

Abonner på nyhetsbrev

Få oppdatert informasjon fra Kommunikasjonsforeningen

Kommunikasjon nr. 2/2007

KOMMUNIKASJON-2_07

Kommunikasjon nr. 2/2007

Flere medier spår at gratisaviskrigen snart kommer til Norge:

Gratis, men like god?

Blogging live

Når du er hjemme i permisjon med barn blir naturlig nok hverdagen ganske annerledes. Nye erfaringer og observasjoner står i kø og venter på deg. Biten om 70-åringer passer bare på Sandakersenteret. Synes det er barnevognene som regjerer ellers. Skriv heller noe om det. ”Sagene må være byen største klekkeri, med barnevogner og mammaer på hvert hjørne. Og barnet er jo selvsagt grunnen til at du stryker gatelangs sånn midt på dagen. Tiden må fylles med noe meningsfylt og da er fenomenet Åpen barnehage et bra alternativ.

Kåringen av beste intern og ekstern blad 2006

Noen oppsummerende betraktninger: Det er utrolig lærerikt og inspirerende å lede juryens arbeid med å finne frem til landets beste intern- og eksternblad. Gjennom dette arbeidet får man et solid innblikk i hva som rører seg på magasinfronten i Norge, hvilke trender som utkrystalliserer seg – og ikke minst hvor små grep som ofte skal til for å lage et bedre magasin.

Vi undervurderer andres behov for informasjon i kriser

I fjor høst gjennomførte vi Norges største katastrofeøvelse, Øvelse Oslo 06, med utgangspunkt i et omfattende terroranslag mot hovedstaden. Over 40 organisasjoner og flere tusen personer, fikk muligheten til å teste ut samfunnets evne til å håndtere en stor krise - og ikke minst øve på samarbeid mellom mange aktører. I løpet av kort tid kommer resultatet av en grundig evaluering. Likevel vil vi trekke frem et viktig inntrykk fra øvelsen – fordi det er en særdeles viktig gjenganger i krisehåndtering både her hjemme og i utlandet: En nesten systematisk undervurdering av hvor viktig det er å holde hverandre informert.